בעשורים האחרונים אנו עדים לחדירת האינטרנט בתחומים שונים לחברה ולכלכלה בעולם.

חלק ניכר מהפעילות באינטרנט הינה מסחר אלקטרוני הכוללת בתוכה תשלום בכרטיסי אשראי.

עם התפשטות פעילות המסחר באינטרנט חל גידול במקרי גניבת נתוני כרטיסי אשראי, באמצעות חדירה למאגרי מידע שונים. גניבות אלו הסבו נזקים כספיים ותדמיתיים  והוצאות תפעוליות בלתי צפויות לבתי העסק ולחברות האשראי ולתחושת חוסר אמון אצל הלקוחות כתוצאה מסיקור התופעה בכלי התקשורת.

 

על מנת להגן על בתי העסק ועל חברות האשראי ולשמר את האמינות בקרב ציבור הלקוחות, הקימו חברות האשראי הבינלאומיות מיזם משותף ליישום חובת התקן הבינלאומי- (PCI DSS (Payment Cart Industry Data Security.

חברות האשראי קבעו את תקן  PCI DSSכתקן מחייב הכולל דרישות מחמירות שנועדו להבטיח אבטחת המידע הנשמר כתוצאה מפעולת סליקה של כרטיסי אשראי. גופים אשר יבקשו לחייב כרטיסי אשראי לא יאושרו על חברות האשראי במידה ולא יעמדו בתקן. גופים אשר פועלים  ללא יישום התקן לוקחים על עצמם סיכון גבוה. במידה ותיווצר דליפת מידע במערכת סליקת כרטיסי האשראי שלהם, הם צפויים לקנס כבד וביטול האישור לסלוק.

 

חברות האשראי בישראל דורשות מכל החברות המבצעות סליקה באינטרנט לעמוד בתקן המחמיר ביותר PCI DSS Level 1. חברת טלאול ובתוכה MyBills- אתר התשלומים הפופולארי והוותיק בישראל, מחויבת לעמוד בתקןזה בגין אבטחת מידע בארגון לטובת לקוחותיה.

טלאול מציעה פתרון איכותי ומאובטח על פי תקן PCI DSS Level 1, המאפשר לכל גוף ביצוע סליקה מבלי שאותו הגוף יצטרך לעבור את התהליך המסורבל של קבלת התקן.

 

אבטחת המידע בטלאול נגזרת הן מהצורך לשמור על מידע סודי של הלקוח והן על פרטי המשלמים. בהתאם לכך הוסמכה חברת טלאול למתן תקן

PCI DSS Level-1(PCI 3.2.2.1.2) של חברות האשראי לפי כל הפרמטרים הנדרשים לאבטחה מקסימאלית.

 

לאחרונה, קבעו חברות האשראי כי החל מתחילת 2013 כל חברה המבצעת חיובים בכרטיסי אשראי תידרש לעמוד בתקן.